Chvalský zámek - festival

Dne 10. května 2014 se uskutečnil na Chvalském zámku v Praze, Horních Počernicích, Festival historických tanců, jehož se zúčastnil i náš Spolek historických tanců, který jako jediný reprezentoval Královéhradecký kraj.K vidění byla řada spolků takřka z celé republikyv krásných historických kostýmech, rytíři z plechu i bez něj, mnohdy se zcela originálním repertoárem, spadajícím do různých historických období od gotiky až po 30. léta 20. století.

Náš spolek se uvedl tancem „Od polky k polce“ a poté valčíkem „Na krásném modrém Dunaji“, do kterého jsme na naše vyzvání zapojili i přítomné diváky. Ti neskrývali překvapení a nadšení pro tanec.

Na festivalu jsme navázali kontakt s velice sympatickou taneční skupinou „Srdcové eso“ a nevylučujeme s nimi do budoucna spolupráci.