Dožínky v Loretě

V neděli  dne 14.8.2016 jsme byli pozváni na DOŽÍNKY, konající se v  muzeu Loreta v Chlumci nad Cidlinou. Akce byla pořádána za podpory Města Chlumce nad Cidlinou a ostatních sponzorů uvedených na plakátku v úvodu naší foto galerie. Jak je obecně známo, na dožínkách se schází pestrá společnost a jsou proto příležitostí ke společným oslavám. I my jsme tedy přizpůsobili kroje smyslu dožínek, tzn. jednoduchý selský oděv, vyznačující se pestrými barvami, v němž jsme měli premiéru den předtím v rámci oslav letitého výročí založení obce Obědovice. Přítomné diváky jsme svým programem zaujali, když jsme předvedli zcela nové pojetí tance, na rozdíl od několika našich předešlých vystoupení na různých akcích v Chlumci nad Cidlinou.