Pozvání do rozhlasu

Děkujeme Českému rozhlasu Hradec Králové za pozvání do pořadu „Host ve studiu“. Velmi rádi jsme představili posluchačům rádia zájmy a činnost Spolku historických tanců, která je především zaměřena na tance 19. století. Vystupujeme v dobovém oblečení z období Biedermeieru. Ukázka valčíku na videu je z úvodu předtančení valčíku J. Strausse „Na krásném modrém Dunaji“. Choreografie tohoto valčíku je jedna z prvních děl tanečních mistrů manželů Prouzových, pro Spolek historických tanců. Úvod valčíku je velice specifický, ojedinělý a naši taneční mistři mají na tuto choreografii autorská práva. Tak kdyby jste někde viděli takto tančit úvod valčíku, podobným spolkem, tak věřte, že ho okopírovali a tančí bez souhlasu autorů, manželů Prouzových. I to se bohužel někdy stává a je nám líto, že nejsou schopni vytvořit si vlastní taneční produkci a nejedná se bohužel pouze jen o náš valčík.