Setkání rodáků a přátel obce Převýšov

V sobotu 3. září jsme byli pozváni představiteli obce Převýšov, abychom zatančili na setkání rodáků a přátel obce Převýšov u příležitosti 630. výročí první písemné zmínky o obci, 120. výročí založení Sboru Dobrovolných hasičů a 50. výročí Českého svazu zahrádkářů.

Převýšov je obec s velkou tradicí fotbalu (od roku 1919) a rodná obec reprezentanta ČESKÉ REPUBLIKY v kopané VÁCLAVA PILAŘE

Celá akce začala přesně ve 12.00 hod, kdy se obcí vydal průvod
představitelů obce, účinkujících a obyvatel Převýšova. Převýšovské babky z Babovřesk nám cestou nabízely tekutou první pomoc, abychom prý vydrželi. Nejmladší členky Spolku historických tanců měly tu výhodu, že mohly průvod sledovat z koňského kočáru. Celý průvod měl své kouzlo, obzvlášť, když lidé vybíhali ze stavení od oběda , aby všechny pozdravili a zamávali nám. Tempo pochodu určovala dechová kapela. Byl to opravdu zážitek. Počasí nám přálo a my můžeme konstatovat, že se celý den vydařil.
Velmi děkujeme za pozvání.