Reprezentační ples města

Dne 22.3.2014 dostal náš Spolek historických tanců důvěru představitelů města Chlumec nad Cidlinou, zejména pak starosty Ing. Uchytila, zahájit městský ples na zámku Karlova Koruna. V nádherném sálu s krásným parketem, přímo vybízejícím k tanci v historických kostýmech, jsme zatančili blok polek s názvem „Od polky k polce“ od Johanna Strausse.  Soudíme, že se naše vystoupení líbilo, čehož dokladem byl spontánní potlesk přítomných návštěvníků plesu, kteří si skandovaným potleskem vynutili alespoň opakování závěrečného defilé.

Patří se připomenout, že jsme si v Chlumci získali určité renomé na podzim roku 2011, kdy jsme  zahajovali ples valčíkem „Na krásném modrém Dunaji“ také od Johanna Strausse. Od té doby uplynulo mnoho vody, kdy jsme nezaháleli a pracovali na novém repertoáru. Klademe důraz zejména na pestrost našich předtančení tak, abychom každý rok zaujali diváky novým vystoupením.

Velký dík patří všem členům našeho spolku, kteří svým entuziasmem dokazují, že mají tanec v krvi a dávají do něho celé své srdce. A to jistě pozorný divák náležitě ocení.

Pevně věříme, že toto vystoupení na zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou nebylo naše poslední a že se stane tradicí. Uděláme pro to vše, co je v našich silách.