Jarní setkání s operetkou a muzikály

V neděli 23.3.2014 přijal náš spolek pozvání na premiéru programu „Jarní setkání s operetkou a muzikály“, který se konal v sále Sezemického domu. Odpolední program byl koncipován jako mix úryvků z nejznámějších operet a muzikálů. Pořadem provázela živá hudba Živaňanka se sólisty Pardubického divadla a Brněnské opery. Do tance na uvedené skladby se kromě kmenových členů našeho spolku aktivně zapojila i generace našich benjamínků v dobových šatech, která si okamžitě získala přízeň návštěvníků. Sál Sezemického domu byl zaplněn tak, že pořadatelé museli přidávat další stoly a židle. Na závěrečný tanec jsme vyzvali některé diváky na taneční parket, z nichž zejména pánové projevili značné obavy, jak zvládnou tanec s dámami v širokých sukních s krinolínami. Nakonec se ukázalo, že jejich obavy byly liché i díky našim tanečnicím, které mají s těmito tanečními kreacemi bohaté zkušenosti.

Uvedená akce měla velký úspěch, a proto pořadatelé projevili zájem ji zopakovat. Nadšené byly i naše děti, které na závěr představení obdržely sladkou odměnu.

Děkujeme pořadatelům za pozvání a zejména divákům za milé přijetí, a pokud budeme příště opět pozváni, rádi nabídku přijmeme.